Komíny - ZDĚNÉ

Zděné komíny | Plastové komíny | Nerezové komíny | Vložkování, frézování komínů | Revize a posudky komínů | .: Informace a rady :. |

 

CIKO komíny | HELUZ komíny | EKO komíny | SCHIEDEL komíny |

CIKO cihelné komíny

logo CIKO cihelné komíny

CIKO® 3V UNIVERSAL - Komínový systém CIKO® 3V UNIVERSAL je určen pro vsložení CIKO 3V UNIVERSALšechny druhy paliv a všechny druhy spotřebičů s přirozeným odvodem spalin. Systém tvoří šamotová vložka, tepelná izolace a keramická tvarovka obvodového pláště. Jedná se o nejpoužívanější třísložkový komínový systém se zadním odvětráním.
Vnitřní šamotové vložky společně s šamotovou hmotou, která je součástí systému, vytvoří celistvý komínový průduch, odolávající teplotním i vlhkostním změnám. Vnitřní průměry vložek se prodávají ve čtyřech provedeních – 140mm, 160mm, 180mm a 200mm.
Tepelná izolace, umístěná mezi vnitřní šamotové těleso a vnější nosný obvodový plášť komína má dvě základní funkce. Prvořadým úkolem je tepelně oddělit vnitřní šamotové těleso od vnějších vlivů a zajistit tak co nejrychlejší reakci na zátop a stálý přirozený tah komína, druhým úkolem je dilatace vnitřního tělesa, které v závislosti na teplotě spalin prokazuje objemové změny na rozdíl od objemově stálého komínového pláště. Vlastní izolace je dodávána ve formě rohoží se zpevňující tkaninou (CIRS). Rohože se po obtočení kolem vložek spojí dodanými drátěnými sponkami. Tloušťka izolace je podle průměru vnitřní vložky různá.
Obvodový plášť komínu je tvořen cihelnými tvarovkami, zděnými pomocí dodávané malty. Tvarovky se skládají v každé vrstvě do páru a v jednotlivých vrstvách jsou vzájemně pootočeny o 90°. U víceprůduchových komínů se v každé druhé vrstvěpoužívají speciální spojovací tvarovky, které zajistí provázání zdiva komínového pláště a umožní sestavit libovolný počet průduchů v libovolné kombinaci průměrů vnitřních vložek.

Označení tohoto komínového systému dle udělené CE certifikace je:
EN 13063-1+A1 T600 N1 D3 G50
EN 13063-2+A1 T400 N1 W2 G50
EN 13063-3 T600 N1 D3 G50

složení CIKO UNIVERSAL složení CIKO UNIVERSAL

Nadstřešní části komínu

Hlava komfort ukončená límcem a kloboukem Hlava komfort ukončená Napoleonem Hlava Štuko ukončená Napoleonem Hlava základní ukončená límcem Hlava základní ukončená límcem a historickou hlavicí Realizace IMIT + Napoleon Realizace obezdění + límec Realizace obklad + klobouk Vzorek KOMFORT bílý Vzorek KOMFORT hnědý Vzorek KOMFORT černý Vzorek KOMFORT červený

CIKO® TEC- je moderní komínový systém pro moderní vytápění Vašeho domu. složení CIKO TECSystém je složen ze špičkových materiálů a svojí konstrukcí respektuje současné trendy v oboru vytápěcí techniky. Krb, různý počet plynových kotlů, kondenzační technika, to jsou příklady absolutní svobody při výběru topného spotřebiče. Univerzálnost komínu využijete nejvíce v okamžiku, kdy se rozhodnete změnit typ kotle, druh paliva, způsob vytápění. V ten okamžik oceníte univerzálnost tohoto systému.
Komíny CIKO® TEC jsou vhodné pro všechny druhy paliv (pevná, plynná ikapalná)a pro všechny typy spotřebičů s přirozeným i nuceným odvodem spalin. Vhodné i pro společné komíny od plynových kotlů pro podtlakový i přetlakový provoz. Dodáván v průměrech izostatických vložek 140mm, 160mm, 180mm, 200mm.
Systém CIKO® TEC je složen z keramických izostatických hrdlových komínových vložek, tepelné izolace vzduchové mezery a obvodového pláště z broušených cihelných tvarovek. Hrdlové komínové vložky vyráběné speciální technologií izostatického lisování jsou vhodné pro odvod spalin od spotřebičů na všechny druhy paliv s přirozeným i nuceným odvodem spalin. Toto zařazení komínových vložek vyplývající z certifikace dává komínu vlastnosti absolutně univerzální spalinové cesty. Mezi tepelnou izolací a obvodovým pláštěm je díky jejich speciální konstrukci dostatek prostoru pro přívod vzduchu ke spotřebiči.

Dle udělené CE certifikace má systém CIKO® TEC následující označení:
EN 13063-1 T600 N1 D3 G50
EN 13063-2 T400 N1 W3 O50
EN 13063-2 T200 P1 W3 O50
EN 13063-3 T600 N1 D3 G50

složení CIKO TEC složení CIKO TEC

CIKO® GAS - Komínový systém CIKO® GAS se skládá z keramických komínových složení CIKO GAStvárnic, tvořících obvodový plášť, který je vybaven plastovými vložkami Ricom. Tento systém je určený pro odvod spalin od spotřebičů na plynná a kapalná paliva, kde výstupní teplota spalin v sopouchu bude zaručeně nižší než 120°C (Zkušební teplota dle harmonizované normy ČSN EN ISO 306 >160 °C).
Komínový systém CIKO® GAS se dodává ve čtyřech průměrech vnitních vložek 80mm, 110mm, 125mm a 160mm.
Komíny CIKO® GAS najdou použití u spotřebičů na plynná a kapalná paliva, a to jak v přetlakovém, tak i v podtlakovém provozu. Materiál plastových vložek Ricom se vyznačuje téměř neomezenou životností, extrémní odolností vůči agresivním kondenzátům, UV-záření a vysokou tepelnou stálostí. Mechanické a chemické vlastnosti tohoto materiálu jsou nastaveny podle speciálních požadavků na komínové vložky.
Plastové vložky se dodávají ve dvou základních provedeních: pevné a flexibilní

Komínový systém CIKO® GAS je ve shodě s požadavky a zkušebními metodami normy EN 14471:2005 certifikován takto:
T120 P1 O W1 O50 I LO


Složení CIKO GAS Revizní koleno šroubovací hlavice GAS

CIKO® PRAKTIK - Komínový systém CIKO PRAKTIK je složen z tepelně izolovaJedno z možných ukončení CIKO PRAKTIKných nerezových komínových vložek a obvodového pláště z cihelných broušených tvarovek. Jedná se tedy o třívrstvý komínový systém vhodný pro všechny druhy paliv a všechny typy spotřebičů s přirozeným nebo nuceným odvodem spalin - kotle na tuhá, plynná i kapalná paliva, krbové vložky, krbová kamna, plynové turbokotle a kondenzační kotle, atd.
Nerezové vložky obsažené v systému CIKO PRAKTIK jsou odolné proti kondenzátům a vyrábí se z vysoce jakostní nerezové oceli tř. 1.4404 o tloušťce stěny 0,6 mm nebo 1,0 mm. Vložky jsou vsazeny do izolace síly 25 mm a v komínovém plášti vystředěny pomocí pružných vymezovacích ok (viz. obr. 1). Jednotlivé vnitřní izolované prvky se sestavují pouhým zasunutí jednoho dílu do hrdla druhého dílu. Při použití těsnění v hrdlových spojích je umožněn přetlakový provoz do teploty spalin 200°C. Varianta komínového systému pro podtlakový provoz je certifikována do 600°C, má tedy nejvyšší možné teplotní zatřídění.
Komínový systém CIKO® PRAKTIK se dodává ve čtyřech průměrech vnitních vložek 130mm, 160mm, 180mm a 200mm.

Složení CIKO PRAKTIK Složení CIKO PRAKTIK Složení CIKO PRAKTIK Jedno z možných ukončení CIKO PRAKTIK Jedno z možných ukončení CIKO PRAKTIK Jedno z možných ukončení CIKO PRAKTIK

*DOPRAVA ZDARMA:: Při zakoupení kompletního cihelného komínového systému CIKO, nabízíme všem zákazníkům DOPRAVU ZDARMA přepravní službou po celé ČR.

zpět

HELUZ komíny

logo HELUZ komíny

HELUZ IZOSTAT - Moderní univerzální komínový systém HELUZ IZOSTAT je vhodHeluz IZOSTATný pro jakýkoliv spotřebič a jakýkoliv typ paliva. Tenkostěnné izostatické komínové vložky se vyznačují velmi malou akumulací tepla, což přináší rychlé ohřátí celé spalinové cesty a tím rychlé překlenutí rosného bodu spalin. Hladké stěny vložek navíc brání usazování pevných částí zplodin na vnitřním povrchu. Vložky nové generace jsou také vysoce odolné vůči teplotním změnám, kyselinám a korozi, jsou nenasákavé a nevadí jim ani přímý kontakt s plamenem.

 • Pevná paliva:
 • Třísložkový systém (izostatická vložka, tepelná izolace, cihelná komínová tvarovka)
 • Určen pro všechny typy spotřebičů v atmosférickém provozu
 • Vnitřní průměr komínových vložek 160 a 200 mm
 • Maximální výstupní teplota spalin 600° C
 • Požární odolnost EI 90
 • Plynná paliva:
 • Dvousložkový systém (izostatická vložka, cihelná komínová tvarovka)
 • Určen pro spotřebiče pracující v přetlakovém i podtlakovém provozu (plynná a kapalná paliva)
 • Vnitřní průměr komínových vložek 80, 100, 120, 140, 160 a 200 mm
 • Maximální výstupní teplota spalin 200° C
 • Požární odolnost EI 60

HELUZ METAL - V případě, že potřebujete postavit komín, a nevíte, jaký spotřebič dHeluz METALo něj v budoucnu napojíte, je pro Vás HELUZ METAL tím správným řešením. Komínový systém s nerezovou vložkou současně zvládne vysoké provozní teploty i vysoký přetlak. Nerezové vložky jsou mnohem lehčí, než jiné materiály, kyselinovzdorné, vysoce odolné (nedochází k jejich popraskání vlivem velkého výkyvu teplot) a nenasákavé. Díky své malé tloušťce jen velmi málo akumulují teplo, což přináší rychlé ohřátí celé spalinové cesty a tím rychlé překlenutí rosného bodu spalin. Hladké stěny vložek navíc brání usazování pevných částí zplodin na vnitřním povrchu. Další výhodou je i možnost začít komín používat okamžitě po dostavění.
HELUZ METAL - N: Pro všechny typy spotřebičů pracující v atmosférickém provozu (0 Pa). Tloušťka stěny 1 mm. S tepelnou izolací. Dodávané průměry: 160 a 200 mm.
HELUZ METAL - P: Pro všechny typy spotřebičů pracující v přetlakovém provozu (do 200 Pa). Třívrstvý systém pro pevná paliva (od průměru vložek 160 mm) a dvouvrstvý pro plynná a kapalná paliva. Tloušťka stěny 0,6 mm. Od průměru vložek 160 mm s tepelnou izolací. Dodávané průměry: 80, 100, 120, 160 a 200 mm.
HELUZ METAL - H: Pro všechny typy spotřebičů pracující ve vysokopřetlakovém provozu (do 5 000 Pa). Třívrstvý systém pro pevná paliva (od průměru vložek 160 mm) a dvouvrstvý pro plynná a kapalná paliva. Tloušťka stěny 0,6 mm. Od průměru vložek 160 mm s tepelnou izolací. Dodávané průměry: 80, 100, 120, 160 a 200 mm.


HELUZ MINI - Úsporný dvouvrstvý komínový systém HELUZ MINI, který umožňuje odHeluz MINIvod spalin i přívod vzduchu ke spotřebiči jedním komínovým tělesem, je vhodný pro nízkoteplotní spotřebiče na plynná a kapalná paliva pracující v přetlakovém i podtlakovém provozu. Jeho unikátnost spočívá především v nové cihelné komínové tvarovce HELUZ-M. Ta je svými rozměry 240 x 300 mm přímo předurčena pro zabudování do vnitřního zdiva a příček stejných rozměrů. Oproti jiným systémům tak těleso komínu nevystupuje ze zdi, což působí esteticky a značně rozšiřuje možnosti využití vnitřních prostor domu. Samotné tvarovky se navíc dají použít i pro rozvody vzduchotechniky a TZB (voda, kanalizace, vytápění, elektrické rozvody) a pro odvětrávání. Systém není možné kombinovat s žádnými jinými systémy HLEUZ a může být pouze jednoprůduchový.
HELUZ MINI IZOSTAT - S tenkostěnnou izostatickou vložkou nové generace vyráběnou nejnovější technologií. Pro spotřebiče s výstupní teplotou spalin max. 200° C. Dodávané průměry: 80 a 100 mm. Připojení sopouchu 90°. Záruka 30 let.
HELUZ MINI METAL - S nerezovou vložkou tloušťky 0,6 mm pro přetlakový i vysokopřetlakový provoz. Pro spotřebiče s výstupní teplotou spalin max. 200° C. Dodávané průměry: 80 a 100 mm. Připojení sopouchu 87° a 45°. Záruka 10 let.
HELUZ MINI PLAST - S kvalitní plastovou vložkou vhodnou především pro kondenzační kotle. Pro spotřebiče s výstupní teplotou spalin max. 120° C. Dodávané průměry: 80 a 110 mm. Připojení sopouchu 90°. Záruka 15 let.
Heluz MINI IZOSTAT Heluz MINI METAL Heluz MINI PLAST


HELUZ KLASIK - Oblíbený komínový systém vhodný pro kotle i krby se skládá ze třHeluz KLASIKí vrstev. Šamotové komínové vložky pro odvod spalin o délce 500 mm a vnitřních průměrech 160 a 200 mm jsou vysoce odolné proti vysokým teplotám (požární třída G), kyselinám a korozi. Broušené cihelné komínové tvarovky zajišťují díky svým vlastnostem vyšší tepelný odpor oproti jiným materiálům komínového pláště a umožňují rychlé a přesné zdění. Půdorys jednoprůduchového komínového tělesa je u všech komínových systémů HELUZ (s výjimkou systému MINI) 400 x 400 mm, s každým dalším průduchem se těleso prodlouží o 400 mm (v případě poloviční prázdné šachty o 200 mm).

 • Systém Heluz KLASIK je vhodný pro všechny typy paliv a všechny typy spotřebičů s přirozeným odvodem spalin (tzn. pro atmosférický provoz)
 • Třívrstvý systém (šamotová vložka, tepelná izolace, broušená cihelná komínová tvarovka)
 • Zadní odvětrávání zajišťuje správnou funkci komínu
 • Vnitřní průměr komínových vložek 160 a 200 mm
 • Maximální výstupní teplota spalin 600° C
 • Požární odolnost EI 90
 • Připojení sopouchu 90° a 45°
 • Záruka 30 let

HELUZ PLYN - Dvouvrstvý komínový systém HELUZ PLYN je díky plastovým komínHeluz plynovým vložkám vhodný pro spotřebiče na plynná a kapalná paliva s maximální výstupní teplotou spalin 120°C. Vysoce kvalitní plastové vložky se vyznačují extrémní odolností vůči agresivním kondenzátům, které vznikají při provozu nízkoteplotních a kondenzačních kotlů, UV záření a vysokou teplotní stálostí.

 • Systém vhodný pro spotřebiče na plynná a kapalná paliva v přetlakovém i podtlakovém provozu
 • Dvouvrstvý komínový systém (plastová vložka, broušená cihelná komínová tvarovka)
 • Ukončovací hlavice odkouření svou konstrukcí umožňuje přívod vzduchu ke spotřebiči
 • Doporučujeme pro kondenzační kotle
 • Vnitřní průměr komínových vložek 80, 110, 125 a 160 mm
 • Maximální výstupní teplota spalin 120° C
 • Požární odolnost EI 60
 • Záruka 15 let

HELUZ MULTI - Univerzálně použitelný komínový systém HELUZ MULTI je vhodný pro Heluz MULTIjakýkoliv spotřebič a jakýkoliv typ paliva. Tenkostěnné keramické komínové vložky délky 1 m jsou lisovány pod obrovským tlakem. Jejich největší výhodou je jejich přesnost, stálost i při extrémních výkyvech teplot, nenasákavost a odolnost vůči vlhkosti, kyselinám a korozi. Hladké stěny vložek navíc brání usazování pevných částí zplodin na vnitřním povrchu.

 • Pevná paliva:
 • Třívrstvý systém (tenkostěnná keramická vložka, tepelná izolace, broušená cihelná komínová tvarovka)
 • Určen pro všechny typy spotřebičů v atmosférickém provozu
 • Vnitřní průměr komínových vložek 160 a 200 mm
 • Maximální výstupní teplota spalin 600° C
 • Požární odolnost EI 90
 • Plynná paliva:
 • Dvousložkový systém (tenkostěnná keramická roura, cihelná komínová tvarovka)
 • Určen pro spotřebiče pracující v přetlakovém, podtlakovém i atmosférickém provozu
 • Vnitřní průměr komínových vložek 140, 160 a 200 mm
 • Maximální výstupní teplota spalin 200° C
 • Požární odolnost EI 60

Nadstřešní část - Prstence GRAND - Komínové těleso z broušených keramických tvarovek je ukončeno již pod střešním pláštěm a dále je sestavováno z jednotlivých betonových prstenců, které nahrazují keramickou tvarovku a zároveň imitují lícové zdivo. Prstence GRAND nabízíme běžně ve čtyřech barevných variantách - cihlová, červená, hnědá a černá, na zakázku Vám je však můžeme dodat v jakékoliv barvě, kterou si zvolíte. Prstence dodáváme pro jednoprůduchový komín, dvouprůduchový komín a jednoprůduchový komín s jednou nebo se dvěma polovičními prázdnými šachtami.

vzorek-cihlovy Heluz MINI METAL vzorek-cerveny Heluz MINI PLAST

zpět

EKO komíny

logo EKO komíny

EKO UNIVERSAL - Komínový systém EKO-Universal je třísložkový komínový systém s keramickou vložkou opatřenou tepelnou izolací a specifickým systémem zadního větrání. Komínový systém je určen pro připojení spotřebičů na: plynná paliva, kapalná paliva, tuhá paliva. Komínový systém je určen k přirozenému (podtlakovému) odvodu spalin.

Komínové systémy EKO UNI Stavba komínového systému EKO UNI

EKO Ceramic CZ - EKO Ceramic je třípláštový systém (tvárnice, izolace, tenkostěnná vložka) s univerzálním použitím na suchy i mokrý provoz. Komín je určen pro přetlak i podtlak v spalinové cestě. Komín je také díky průměrům vložek DN80 až DN250 použitelný k zapojení všech druhů spotřebičů (krbové kamna, krbové vložky, kotle na tuhá paliva, plynové spotřebiče - kondenzační kotle).Systém EKO Ceramic je možné zapojit v objektech také jako Systém TURBO ( EKO Turbo Ceramic) pro připojení na společný komín. Toto zapojení umožnuje připojit až 10 plynových spotřebičů v provedení typ C na jednu spalinovou cestu.

EKO STAR - Jedná se o třísložkový systémový komín s keramickým komínovým průduchem tvořeným tenkostěnným šamotovým potrubím s tloušťkou stěny pouhých 6mm a opatřených tepelnou izolací z minerálních vlny a opláštěno plechem tl. 0,6mm, popř. 0,5mm. Třísložkový komínový systém EKO STAR je určen pro kouřovody s funkcí komína pro použití do interiéru i exteriérů, pro fasádní komíny určené do novostaveb i rekonstrukcí. Komín EKO STAR se vyznačuje nízkou hmotností, vysokou kvalitou použitých materiálů.

zpět

SCHIEDEL komíny

logo EKO komíny

SCHIEDEL UNI*** PLUS - Systém UNI*** PLUS je třísložkový komínový systém se zadním odvětráním a vnitřní keramickou vložkou. Je vhodný pro odvod spalin od běžných spotřebičů na tuhá, kapalná a plynná paliva. Jedná se o nejpoužívanější komínový systém.

Složení komína UNI Složení komína ABSOLUT Složení komína AVANT PRIMO Složení komína MULTI Schiedel komíny

SCHIEDEL ABSOLUT - Univerzálnost komínového systému ABSOLUT umožňuje použít tento komín pro spotřebiče jak s vysokou, tak i nízkou teplotou spalin a to i se zárukou, která se týká připojení kondenzačních spotřebičů. Systém ABSOLUT lze využít současně pro přívod spalovacího vzduchu a to jak k uzavřeným plynovým spotřebičům (Typ C - TURBO), tak i k na vzduchu v místnosti nezávislýcm spotřebičům na tuhá paliva. Volba komínu ABSOLUT v projektu a realizaci vyloučí kompromisy při výběru a připojení konkrétního spotřebiče!

SCHIEDEL AVANT PRIMO - Systém AVANT PRIMO najde uplatnění při výstavbě rodinných nebo menších bytových domů pro odvod spalin od spotřebičů ústředního vytápění. Speciální dvousložkový komínový systém pro připojení spotřebičů s teplotou spalin do 200°C. Komínová tvárnice z lehčeného betonu. Keramická tenkostěnná profilovaná vložka délky 66 cm. Umožňuje připojení otevřených (typ B) i uzavřených (typ C) spotřebičů. Komín použitelný i v přetlakovém provozu.

SCHIEDEL MULTI - Komínový systém MULTI je speciální komínový systém, určený pro odvod spalin od více uzavřených plynových spotřebičů. Vzhledem k možnosti připojení spotřebičů po výšce komínu, je systém MULTI s výhodou používán v bytových domech, kde každý kotel je uživatelem používán bez závislosti na ostatních. Vzduch pro spalování je přiváděn šachtou, tvořenou komínovou tvárnicí a šamotovou vložkou, kterou jsou odváděny spaliny. Společný komín pro připojení až 10 spotřebičů. Vzducho-spalinový komínový systém (LAS) pro současný přívod vzduchu a odvod spalin od uzavřených plynových spotřebičů (typ C). Komínová tvárnice z lehčeného betonu. Keramická tenkostěnná profilovaná vložka délky 66 cm. Napojovací díly pro připojení spotřebičů.

zpět

Vše co děláme je pro pohodlí a bezpečí vašeho domova

Aktuálně

REVIZE KOMÍNŮ
Kontroly a čištění dle NV č.91/2010 Sb.

Zajišťujeme výchozí revizní zprávy při zhotovení nové spalinové cesty nebo připojení či výměně spotřebiče. Více…

ŠKOLENÍ 2011 / 2012

Školení a získání certifikátu odborných montáží komínů. Další školení v Rakousku u firmy Ortner, moderní kamnářská technika a design Fresco. Více…

PE Vista sleva 5%

Kandská krbová kamna PACIFIC ENERGY VISTA sleva 5% z ceníkové ceny. Kompletní ceník. Více…

Doprava ZDARMA

Při objednání krbové vložky, krbových kamen s částkou nad 12.000,- Kč. Nabízíme DOPRAVU po celé ČR ZDARMA. Více…

Komín CIKO na stavbu ZDARMA

Při zakoupení komínového systému CIKO, Vám nabízíme dopravu na místo stavby ZDARMA. Kompletní nabídka cihelných komínů CIKO. Více…

Důležité dotazy!