Komíny - PLASTOVÉ

Zděné komíny | Plastové komíny | Nerezové komíny | Vložkování, frézování komínů | Revize a posudky komínů | .: Informace a rady :. |

 

BRILON odkouření | RICOM GAS odkouření | REGULUS odkouření |

BRILON

logo EKO komíny

BRILON - Spalinové systémy SERIO s certifikací CE jsou určeny pro nízkoteplotní a kondenzační kotle s maximální teplotou na hrdle spotřebiče 120 °C a umožňují jak podtlakový, tak přetlakový provoz. Spojení jednotlivých částí se děje pomocí hrdlových spojů se speciálním těsnícím kroužkem odolným agresivnímu působení kondenzátu, u některých typů (například u fasádních provedení nerez/plast) pak navíc svěrnou objímkou.

Brilon - jednoduchý systém Brilon - koaxiální systém Brilon - fasádní systém Brilon - sdružený odvod spalin

Jednoduchý systém - Odvod spalin vložkou v komínu, přívod vzduchu z prostoru s kotlem.
Koaxiální systém - Odvod spalin vložkou v komínu, přívod vzduchu komínovým tělesem.
Fasádní systém - Odvod spalin vložkou ve fasádním komínovém tělese, přívod vzduchu koaxiální trubkou z venkovního prostoru.
Sdružený odvod spalin - Sdružený odvod spalin s vložkou v komínovém tělese, přívod vzduchu z prostoru kotelny.

Příklady řešení spalinových cest

  • 1. Odvod spalin v komínovém tělese, provoz závislý na vzduchu z místnosti
  • 2. Odvod spalin v komínovém tělese, provoz nezávislý na vzduchu z místnosti
  • 3. Oddělené vedení spalin a přívod vzduchu, provoz nezávislý na vzduchu z místnosti
  • 4. Sdružený odvod spalin a přívod vzduchu komínovým tělesem, provoz nezávislý na vzduchu z místnosti
  • 5. Vertikální odvod spalin a přívod vzduchu, provoz nezávislý na vzduchu z místnosti
  • 6. Odvod spalin a přívod vzduchu po venkovní stěně, provoz nezávislý na vzduchu z místnosti
  • 7. Sdružený odvod spalin se zpětnými klapkami v komínovém tělese, provoz závislý na vzduchu z místnosti
  • 8. Odvod spalin v komínovém tělese, provoz závislý na vzduchu z místnosti
Reseni spalinovych cest Brilon

Koaxiální fasádní systém NEREZ / Hliníkové spalinové systémy SERIO
Fasádní nerezový systém BRILON Hliníkový spalinový systém BRILON

Brilantní řešení odvodů spalin
Hliníkový spalinový systém BRILON

zpět

 

RICOM gas

logo CIKO cihelné komíny

RICOM®GAS - systémy RICOM®GAS a RICOM®GAS-FLEX jsou z nového plastového materiálu PP a PPs. Komínové vložky z tohoto materiálu najdou použití u spotřebičů na plynná a kapalná paliva, a to jak v přetlakovém, tak i v podtlakovém provozu. Jsou povoleny pro spotřebiče s max. výstupní teplotou spalin 120°C. (Zkušební teplota dle harmonizované normy ČSN EN ISO 306 >150°C.)

Plastová roura RICOM GAS Plastová kaskáda systémem RICOM GAS Plastová kaskáda systémem RICOM GAS

Materiál PP a PPs se vyznačuje téměř neomezenou životností, extrémní odolností vůči agresivním kondenzátům, UV-záření a vysokou tepelnou stálostí. Mechanické a chemické vlastnosti tohoto materiálu jsou nastaveny pro speciální požadavky topného sektoru. Především jeho extrémní odolnost vůči kondenzátům a vysoká životnost zaručují systémům RICOM®GAS a RICOM®GAS-FLEX dobrou konkurence schopnost.

Trubky a tvarovky systémů RICOM®GAS a RICOM®GAS-FLEX jsou vzájemně spojovány hrdlovými spoji. Do hrdlových spojů vložené těsnění zaručuje absolutní těsnost systému proti spalinám a stékajícímu kondenzátu a umožňuje jak podtlakový, tak i přetlakový provoz. V systémech RICOM®GAS a RICOM®GAS-FLEX najde uplatnění dvoubřité těsnění z vysoce kvalitního, pro použití v komínových vložkách silikonového nebo jiného vhodného eleastomeru. Odkouření mezi kotlem a komínem je řešeno jednotrubkovým nebo koncentrickým odkouřením. Materiál plast nebo hliník, jednotrubkové odkouření hliník O 60, 80 a 100 mm, plast O 75, 110 a 125 mm, koncentrické odkouření plast nebo hliník O 60/100, 80/125 a 100/150 mm.

zpět

REGULUS

logo REGULUS

REGULUS - Regulus nabízí široký sortiment odkouření pro nekondenzační plynové kotle s nuceným odtahem spalin ( turbo kotle) a pro kondenzační kotle. Odkouření je určeno pro vnitřní instalaci, pouze inox fasádní je určeno pro venkovní instalaci.

Díly systému: - Sortiment obsahuje připojovací příruby, prodlužovací díly jednoduché a souosé, koncovky s výdechem spalin a sání vzduchu, kolena 45° a 90° jednoduchá a souosá, díly s inspekčními a odběrnými otvory, průchodky stěnou, průchodky střechou, komínky, vystřeďovací díly v komínovém tělese, těsnící kroužky a spojovací materiál. Jednotlivé díly se spojují násuvně a těsní se speciálními silikonovými kroužky s břity. Pro průchod střechou lze použít rovnou nebo šikmou průchodku podle druhu střechy. Šikmá průchodka je určena pro střechy se sklonem 18 až 44°. Jednotlivé díly určené pro prodloužení se dají zkracovat na potřebnou délku. Montáž systémů se provádí podle dle příslušných technických norem ČSN EN, technických pravidel, předpisů výrobce kotlů a návodu k montáži.

Odkouření turbo kotlů: - Odkouření je určeno pro plynové kotle s maximální teplotou spalin v hrdle kotle 200°C a v podtlakovém nebo přetlakovém provozu. Na odvod spalin se jako materiál používá hliník. Odkouření je odolné i vůči působení případného kondenzátu.
Systém odkouření je v provedení souosém ø60/100 mm nebo ø80/125 mm, kde se spaliny vedou vnitřní hliníkovou trubkou ø60 mm (ø80 mm) a vzduch pro spalování se nasává plechovou lakovanou trubkou ø100 mm (ø125 mm) nebo samostatným sáním vzduchu a výdechem spalin z hliníkové trubky ø80 mm. Dále je v sortimentu jednoduché odkouření ø60 mm (ø100 mm).
Odkouření pro turbo kotle je certifikováno podle ČSN – EN 1856-1:2003.

Odvod kondenzátu_turbo kotle Kontrolní koleno Prodloužení 1 m Ukončení UV komínek

Odkouření kondenzačních kotlů: - Odkouření je určeno pro plynové nebo olejové (s max.0,2% síry) nízkoteplotní a kondenzační kotle s maximální teplotou spalin v hrdle kotle 120°C a v podtlakovém nebo přetlakovém provozu. Na odvod spalin se jako materiál používá polypropylén, který je odolný vůči kyselému kondenzátu a dobře tvarovatelný pro jednotlivé díly.
Systém odkouření je v provedení souosém ø60/100 mm nebo ø80/125 mm, kde se spaliny vedou vnitřní polypropylénovou trubkou ø60 mm (ø80 mm) a vzduch pro spalování se nasává plechovou lakovanou trubkou ø100 mm (ø125 mm) nebo samostatným sáním vzduchu a výdechem spalin z polypropylénové trubky ø80 mm. Pro venkovní použití je určeno souosé odkouření ø80/125 mm s vnitřní spalinovou trubkou polypropylénovou a vnější trubkou nerezovou. Dále je v sortimentu jednoduché odkouření ø60 mm (ø100 mm) a odkouření pro kaskády kotlů ø160 mm.
Odkouření pro kondenzační kotle je certifikováno podle ČSN – EN 14471:2005.

Příruba 80/125_kondenzační kotle Koleno 45° Vsuvka s inspekčním otvorem Komínek průměr 125 mm, červený
zpět

 

Vše co děláme je pro pohodlí a bezpečí vašeho domova

Aktuálně

REVIZE KOMÍNŮ
Kontroly a čištění dle NV č.91/2010 Sb.

Zajišťujeme výchozí revizní zprávy při zhotovení nové spalinové cesty nebo připojení či výměně spotřebiče. Více…

ŠKOLENÍ 2011 / 2012

Školení a získání certifikátu odborných montáží komínů. Další školení v Rakousku u firmy Ortner, moderní kamnářská technika a design Fresco. Více…

PE Vista sleva 5%

Kandská krbová kamna PACIFIC ENERGY VISTA sleva 5% z ceníkové ceny. Kompletní ceník. Více…

Doprava ZDARMA

Při objednání krbové vložky, krbových kamen s částkou nad 12.000,- Kč. Nabízíme DOPRAVU po celé ČR ZDARMA. Více…

Komín CIKO na stavbu ZDARMA

Při zakoupení komínového systému CIKO, Vám nabízíme dopravu na místo stavby ZDARMA. Kompletní nabídka cihelných komínů CIKO. Více…

Důležité dotazy!